KYOCERA AVX TPSE476K025R0080
Part No.:
TPSE476K025R0080
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSE476K025R0080.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Shipping
TPSE476K025R0080 Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)