KYOCERA AVX TPSE106K050R0500
Part No.:
TPSE106K050R0500
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSE106K050R0500.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Shipping
TPSE106K050R0500 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)