KYOCERA AVX TPSD227K010T0100V
Part No.:
TPSD227K010T0100V
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSD227K010T0100V.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Shipping
TPSD227K010T0100V Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)