KYOCERA AVX TPSD226K035R0125
Part No.:
TPSD226K035R0125
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSD226K035R0125.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Shipping
TPSD226K035R0125 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
125mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)