Texas Instruments TPS71933-28EVM-213
Part No.:
TPS71933-28EVM-213
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
TPS71933-28EVM-213.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR TPS7193328
Shipping
TPS71933-28EVM-213 Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Channels per IC:
2 - Dual
Voltage - Output:
2.8V, 3.3V
Current - Output:
200mA, 200mA
Voltage - Input:
2.5V ~ 6.5V