Tycon Systems Inc. TP-BATTMETER-24
Part No.:
TP-BATTMETER-24
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
TP-BATTMETER-24.pdf
Description:
BATTMETER QWIKVIEW STATION MONIT
Shipping
TP-BATTMETER-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Ammeter, Voltmeter
Measuring Type:
Current, Voltage
Measuring Range:
±20A, 0 ~ 30VDC
Display Type:
Analog - Dual Color Characters
Number of Characters Per Row:
Display Characters - Height:
Output Type:
Analog
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC