Sensata-BEI Sensors T-P2-15-A1-CS10
Part No.:
T-P2-15-A1-CS10
Manufacturer:
Sensata-BEI Sensors
Category:
Inclinometers
Package:
Module
Datasheet:
T-P2-15-A1-CS10.pdf
Description:
SENSOR INCLINOMETER 15DEG MODULE
Shipping
T-P2-15-A1-CS10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-BEI Sensors
Series:
T
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Axis:
X, Y
Measuring Range:
±15°
Sensitivity:
Bandwidth:
10Hz
Voltage Rating:
15 V ~ 30 V
Output Type:
Current
Interface:
Analog
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C