Bivar Inc. TO-200-130
Part No.:
TO-200-130
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-200-130.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.130"
Shipping
TO-200-130 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose - Axial, Radial
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.190" (4.83mm)
Width:
0.095" (2.41mm)
Height:
0.130" (3.30mm)