Bivar Inc. TO-101-150
Part No.:
TO-101-150
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
TO-101-150.pdf
Description:
SPACER RECT GEN PURP 0.150"
Shipping
TO-101-150 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
DISS-O-PADs®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Rectangular
Usage:
General Purpose
Material:
Color:
Natural
Features:
Wash Away
Length:
0.562" (14.27mm) 9/16"
Width:
0.185" (4.70mm)
Height:
0.150" (3.81mm)