TE Connectivity Raychem Cable Protection TMS-SCE-3/16-2.0-6
Part No.:
TMS-SCE-3/16-2.0-6
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
TMS-SCE-3/16-2.0-6.pdf
Description:
WIRE LABELS & MARKERS HS-SLV 3/1
Shipping
TMS-SCE-3/16-2.0-6 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
TMS-SCE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
0.19" W x 1.97" L (4.8mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.07" ~ 0.16" (1.8mm ~ 4.1mm)