Vishay Sprague TMCMA1C226MTRF
Part No.:
TMCMA1C226MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMCMA1C226MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1206
Shipping
TMCMA1C226MTRF Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TMCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.9Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)