Vishay Sprague TMCMA0G107MTRF
Part No.:
TMCMA0G107MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMCMA0G107MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V 1206
Shipping
TMCMA0G107MTRF Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TMCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)