Taiyo Yuden TLF14CB6830R2K1
Part No.:
TLF14CB6830R2K1
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
TLF14CB6830R2K1.pdf
Description:
CMC 68MH 200MA 2LN TH
Shipping
TLF14CB6830R2K1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package/Case:
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
68 mH @ 1 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
200mA
Voltage Rating - DC:
6.5Ohm
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
250V
Ratings:
-25°C ~ 105°C