Infineon Technologies TLE4973EVAL120ATOBO1
Part No.:
TLE4973EVAL120ATOBO1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Sensor Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
TLE4973EVAL120ATOBO1.pdf
Description:
TLE4973 EVAL 120A
Shipping
TLE4973EVAL120ATOBO1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
XENSIV™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Sensor Type:
Current Sensor
Sensing Range:
120A
Interface:
Analog
Sensitivity:
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V