Autonics TK4S-14SR
Part No.:
TK4S-14SR
Datasheet:
TK4S-14SR.pdf
Description:
TEMP CONTROL SSR RELAY 100-240V
Shipping
TK4S-14SR Specifications
Type:
Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, G, J, K, L, N, PL-II, R, S, T, U)
Input Range:
-200°C ~ 2300°C, -328°F ~ 4172°F
Output Type:
Relay, Solid State
Display Type:
LED - Green, Red Characters
Display Characters - Height:
0.551" (14.00mm), 0.394" (10.00mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm