Autonics TK4S-14RN
Part No.:
TK4S-14RN
Datasheet:
TK4S-14RN.pdf
Description:
TEMP CONTROL RELAY 100-240VAC
Shipping
TK4S-14RN Specifications
Type:
Process, Temperature Controller (Type B, C, E, G, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U)
Input Range:
-1999°C ~ 9999°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
Output Type:
Relay
Display Type:
LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:
0.551" (14.00mm), 0.394" (10.00mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm