TE Connectivity Passive Product THS50R01J
Part No.:
THS50R01J
Datasheet:
THS50R01J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 50W
Shipping
THS50R01J Specifications
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)