TE Connectivity Passive Product THS504K7J
Part No.:
THS504K7J
Datasheet:
THS504K7J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 50W
Shipping
THS504K7J Specifications
Packaging:
Tray
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)