TE Connectivity Passive Product THS2575RJ
Part No.:
THS2575RJ
Datasheet:
THS2575RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Shipping
THS2575RJ Specifications
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)