TE Connectivity Passive Product THS155K6J
Part No.:
THS155K6J
Datasheet:
THS155K6J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 5.6K OHM 5% 15W
Shipping
THS155K6J Specifications
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)