TE Connectivity Passive Product THS106K8J
Part No.:
THS106K8J
Datasheet:
THS106K8J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 6.8K OHM 5% 10W
Shipping
THS106K8J Specifications
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)