Penchem Technologies Sdn Bhd TH997-288-192-2.0
Part No.:
TH997-288-192-2.0
Manufacturer:
Penchem Technologies Sdn Bhd
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TH997-288-192-2.0.pdf
Description:
THERM PAD 288MMX192MM BLUE
Shipping
TH997-288-192-2.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Penchem Technologies Sdn Bhd
Series:
TH997
Packaging:
Sheet
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
288.00mm x 192.00mm
Thickness:
0.0790" (2.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
0.7W/m-K