HALO Electronics, Inc. TGP13-S003EP13LF
Part No.:
TGP13-S003EP13LF
Manufacturer:
HALO Electronics, Inc.
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
TGP13-S003EP13LF.pdf
Description:
ISO MOD POE FLYB XFMR 13W SMD
Shipping
TGP13-S003EP13LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HALO Electronics, Inc.
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
For DC/DC Converters
Applications:
Power Over Ethernet (PoE)
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
1500Vrms
Inductance @ Frequency:
Frequency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.551" L x 0.530" W (14.00mm x 13.46mm)
Height - Seated (Max):
0.485" (12.32mm)