Ohmite TGHGCR0150FE
Part No.:
TGHGCR0150FE
Datasheet:
TGHGCR0150FE.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.015 OHM 1% 100W
Shipping
TGHGCR0150FE Specifications
Packaging:
Tray
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±60ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
1.500" L x 0.980" W (38.10mm x 24.90mm)
Height - Seated (Max):
0.483" (12.26mm)