t-Global Technology TGH-0137-02
Part No.:
TGH-0137-02
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
TGH-0137-02.pdf
Description:
ALUMINIUM HEAT SINK 25.6X13.7MM
Shipping
TGH-0137-02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TGH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Board Level, Vertical
Package Cooled:
Attachment Method:
PC Pin
Shape:
Rectangular, Fins
Length:
1.008" (25.60mm)
Width:
0.539" (13.70mm)
Diameter:
Fin Height:
0.472" (12.00mm)