t-Global Technology TG-CJP-12-LI98
Part No.:
TG-CJP-12-LI98
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
TG-CJP-12-LI98.pdf
Description:
CERAMIC HEATSINK
Shipping
TG-CJP-12-LI98 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Top Mount
Package Cooled:
Attachment Method:
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Shape:
Square, Pin Fins
Length:
0.472" (12.00mm)
Width:
0.472" (12.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)