t-Global Technology TG-APC93-20-5-3.0-0
Part No.:
TG-APC93-20-5-3.0-0
Datasheet:
TG-APC93-20-5-3.0-0.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX5MM GRAY
Shipping
TG-APC93-20-5-3.0-0 Specifications
Series:
PC93
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
20.00mm x 5.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Non-Silicone
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K