t-Global Technology TG-APC93-10-10-1.0-0
Part No.:
TG-APC93-10-10-1.0-0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG-APC93-10-10-1.0-0.pdf
Description:
THERM PAD 10MMX10MM GRAY
Shipping
TG-APC93-10-10-1.0-0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
PC93
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
10.00mm x 10.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K