t-Global Technology TG-AL373-35-35-0.5
Part No.:
TG-AL373-35-35-0.5
Datasheet:
TG-AL373-35-35-0.5.pdf
Description:
THERMAL PAD 35X35MM YELLOW
Shipping
TG-AL373-35-35-0.5 Specifications
Series:
TG-AL373
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Conductive Pad, Sheet
Outline:
35.00mm x 35.00mm
Thickness:
0.0197" (0.500mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K