t-Global Technology TG-AL373-320-320-10.0-0
Part No.:
TG-AL373-320-320-10.0-0
Datasheet:
TG-AL373-320-320-10.0-0.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM YLW
Shipping
TG-AL373-320-320-10.0-0 Specifications
Series:
L37-3
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.394" (10.00mm)
Material:
Silicone Elastomer
Adhesive:
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.7W/m-K