t-Global Technology TG-A486A-320-320-1.0-1A
Part No.:
TG-A486A-320-320-1.0-1A
Datasheet:
TG-A486A-320-320-1.0-1A.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM W/ADH HENNA
Shipping
TG-A486A-320-320-1.0-1A Specifications
Series:
H48-6A
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone Elastomer
Adhesive:
Adhesive - One Side
Backing, Carrier:
Color:
Henna
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.0W/m-K