t-Global Technology TG-A4500-325-325-0.8
Part No.:
TG-A4500-325-325-0.8
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG-A4500-325-325-0.8.pdf
Description:
THERM PAD 325X325MM PURP
Shipping
TG-A4500-325-325-0.8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG-A4500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
325.00mm x 325.00mm
Thickness:
0.0310" (0.787mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Purple
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.5W/m-K