t-Global Technology TG-A4500-310-310-1.0
Part No.:
TG-A4500-310-310-1.0
Datasheet:
TG-A4500-310-310-1.0.pdf
Description:
THERM PAD 310MMX310MM PURP
Shipping
TG-A4500-310-310-1.0 Specifications
Series:
TG-A4500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Outline:
310.00mm x 310.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Purple
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.5W/m-K