t-Global Technology TG-A4040-320-320-1.0
Part No.:
TG-A4040-320-320-1.0
Datasheet:
TG-A4040-320-320-1.0.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM BLUE
Shipping
TG-A4040-320-320-1.0 Specifications
Series:
TG-A4040
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.0W/m-K