t-Global Technology TG-A4040-310-310-0.5
Part No.:
TG-A4040-310-310-0.5
Datasheet:
TG-A4040-310-310-0.5.pdf
Description:
THERM PAD 310MMX310MM BLUE
Shipping
TG-A4040-310-310-0.5 Specifications
Series:
TG-A4040
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Outline:
310.00mm x 310.00mm
Thickness:
0.0197" (0.500mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.2W/m-K