t-Global Technology TG-A38KF-285-190-3.0-1A
Part No.:
TG-A38KF-285-190-3.0-1A
Datasheet:
TG-A38KF-285-190-3.0-1A.pdf
Description:
THERM PAD 285MMX190MM BLUE
Shipping
TG-A38KF-285-190-3.0-1A Specifications
Series:
TG-A38KF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
285.00mm x 190.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K