t-Global Technology TG-A3500-40-40-2.0
Part No.:
TG-A3500-40-40-2.0
Datasheet:
TG-A3500-40-40-2.0.pdf
Description:
THERM PAD 40X40MM YLW
Shipping
TG-A3500-40-40-2.0 Specifications
Series:
TG-A3500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Pad, Sheet
Outline:
40.00mm x 40.00mm
Thickness:
0.0790" (2.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.5W/m-K