t-Global Technology TG-A3500-20-20-4.0
Part No.:
TG-A3500-20-20-4.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG-A3500-20-20-4.0.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX20MM YLW
Shipping
TG-A3500-20-20-4.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG-A3500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
20.00mm x 20.00mm
Thickness:
0.157" (4.00mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.5W/m-K