t-Global Technology TG-A20KF-385-285-2.0-1A
Part No.:
TG-A20KF-385-285-2.0-1A
Datasheet:
TG-A20KF-385-285-2.0-1A.pdf
Description:
THERM PAD 385X285MM GRAY
Shipping
TG-A20KF-385-285-2.0-1A Specifications
Series:
TG-A20KF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
385.00mm x 285.00mm
Thickness:
0.0790" (2.000mm)
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K