t-Global Technology TG-A2030-20-10-0.5
Part No.:
TG-A2030-20-10-0.5
Datasheet:
TG-A2030-20-10-0.5.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX10MM WHT
Shipping
TG-A2030-20-10-0.5 Specifications
Series:
TG2030
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
20.00mm x 10.00mm
Thickness:
0.0197" (0.500mm)
Material:
Silicone Elastomer
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.0W/m-K