t-Global Technology TG-A1450-40-40-1.5
Part No.:
TG-A1450-40-40-1.5
Datasheet:
TG-A1450-40-40-1.5.pdf
Description:
THERM PAD 40X40MM RED
Shipping
TG-A1450-40-40-1.5 Specifications
Series:
TG-A1450
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Outline:
40.00mm x 40.00mm
Thickness:
0.0591" (1.500mm)
Color:
Red
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
14.5W/m-K