t-Global Technology TG-A1450-20-20-2.0
Part No.:
TG-A1450-20-20-2.0
Datasheet:
TG-A1450-20-20-2.0.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX20MM RED
Shipping
TG-A1450-20-20-2.0 Specifications
Series:
TG-A1450
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Outline:
20.00mm x 20.00mm
Thickness:
0.0790" (2.000mm)
Material:
Silicone
Color:
Red
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
14.5W/m-K