t-Global Technology TG-A1250-40-40-1.5
Part No.:
TG-A1250-40-40-1.5
Datasheet:
TG-A1250-40-40-1.5.pdf
Description:
THERM PAD 40X40MM GREEN
Shipping
TG-A1250-40-40-1.5 Specifications
Series:
TG-A1250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Outline:
40.00mm x 40.00mm
Thickness:
0.0591" (1.500mm)
Color:
Green
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
12.5W/m-K