t-Global Technology TG-A1250-25-25-5.0
Part No.:
TG-A1250-25-25-5.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG-A1250-25-25-5.0.pdf
Description:
THERM PAD 25MMX25MM GREEN
Shipping
TG-A1250-25-25-5.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG-A1250
Packaging:
Sheet
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
25.00mm x 25.00mm
Thickness:
0.197" (5.00mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Green
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
12.5W/m-K