t-Global Technology TG-A1250-20-20-0.5
Part No.:
TG-A1250-20-20-0.5
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG-A1250-20-20-0.5.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX20MM GREEN
Shipping
TG-A1250-20-20-0.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG-A1250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
20.00mm x 20.00mm
Thickness:
0.0197" (0.500mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Green
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
12.5W/m-K