t-Global Technology TG997-288-192-1.0
Part No.:
TG997-288-192-1.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG997-288-192-1.0.pdf
Description:
THERM PAD 288MMX192MM BLUE
Shipping
TG997-288-192-1.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG997
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
288.00mm x 192.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.4W/m-K