t-Global Technology TG832-288-192-3.0
Part No.:
TG832-288-192-3.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TG832-288-192-3.0.pdf
Description:
THERM PAD 288MMX192MM PINK
Shipping
TG832-288-192-3.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
TG832
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
288.00mm x 192.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K