Taoglas Limited TG.22.0112
Part No.:
TG.22.0112
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
TG.22.0112.pdf
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ WHIP RA
Shipping
TG.22.0112 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range:
800MHz ~ 2.2GHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
Number of Bands:
5
VSWR:
2.3
Return Loss:
Gain:
0dBi
Power - Max:
20 W
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.764" (44.80mm)