CTS-Frequency Controls TFE321J32K7680R
Part No.:
TFE321J32K7680R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
TFE321J32K7680R.pdf
Description:
Low ESR, Surface Mount Tuning Fo
Shipping
TFE321J32K7680R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
TFE32
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):