Leader Tech Inc. TEI10-009-ROLL
Part No.:
TEI10-009-ROLL
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TEI10-009-ROLL.pdf
Description:
THERM PAD 50M X 300MM GRAY
Shipping
TEI10-009-ROLL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Pad, Roll
Shape:
Rectangular
Outline:
50.00m x 300.00mm
Thickness:
0.0091" (0.230mm)
Material:
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
1.52°C/W
Thermal Conductivity:
1.0W/m-K